The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
5 litre · Stable pressure tanks made of high-quality plastic · Smooth pump · Hose length about 130 cm · Injectionmoulded plastic tube about 40 cm. · Adjustable nozzle · lockable dispenser button · Adjustable shoulder strap · For plant protection products · Pesticides and liquid fertilisers
Specification | Einsatzbereich | Irrigation |
| Ausstattung | mit Trageriemen |
| Capacity | 5,0 l |
| Length | 185 mm |
| Width | 185 mm |
| Height | 425 mm |
| Colour | weiß-grün |
| Material | Plastic |
| Material specification | Polypropylene (PP) |
| Dimension | 185 x 185 x 425 mm |
| Article type | Drucksprüher |