The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Hose holder mit Tragegriff, Plastic, für: Wasserhähne
With carrying handle and hanger · Plastic · Ideal for transporting and storing hoses and cables (e.g. hose · 1/2“ x 20 m)
Specification | Einsatzbereich | Schläuche |
| Ausstattung | mit Tragegriff |
| Montage | zum Anhängen |
| Length | 265 mm |
| Width | 90 mm |
| Height | 12 mm |
| Colour | blue |
| Material | Plastic |
| Material specification | ABS |
| Dimension | 265 x 90 x 12 |
| Article type | Schlauchhalter |