The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Sicherheitsfällkeil Straight, Aluminum, 550 g, 220 mm
Made of high-strength aluminum alloy · For felling and splitting
Specification | Einsatzbereich | Wood |
| Ausstattung | Without |
| Ausführung | Sicherheitsfällkeil |
| Form | Straight |
| Length | 220 mm |
| Working width | 45 cm |
| Surface | Unprocessed |
| Colour | silver |
| Material | Aluminum |
| Weight | 550 g |
| Article type | Wedge |