The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Felling wedge Straight, Plastic, 350 g, 250 mm
Made of polyamide · Tough, light and doesn´t break even at sub-zero temperatures
Specification | Einsatzbereich | Wood |
| Ausstattung | Without |
| Ausführung | Fällkeil |
| Form | Straight |
| Length | 250 mm |
| Working width | 65 cm |
| Surface | Varnished |
| Colour | red |
| Material | Plastic |
| Material specification | Polyamide (PA) |
| Weight | 350 g |
| Article type | Wedge |