The store will not work correctly when cookies are disabled.
Werkzeugstiel für Hammers, max. 800 g, 350 mm, Ash
DIN 5111 · Ash-wood · Double-curved
Specification | Field of application | Impact tools |
| Features | Without |
| Geeignet für_Stiele | Hammers |
| Head weight (max.) | 800 g |
| Length | 350 mm |
| Farbe | nature |
| Material | Wood |
| Materialspezifikation | Ash |
| Dimension | x 350 mm |
| Article type | Handle |