The store will not work correctly when cookies are disabled.
Werkzeugstiel für Hammers, max. 500 g, 300 mm, Ash
DIN 5108 · Rhenish form · Ash-wood
Specification | Field of application | Impact tools |
| Features | Without |
| Geeignet für_Stiele | Hammers |
| Head weight (max.) | 500 g |
| Length | 300 mm |
| Farbe | nature |
| Material | Wood |
| Materialspezifikation | Ash |
| Dimension | x 300 mm |
| Article type | Handle |