The store will not work correctly when cookies are disabled.
Werkzeugstiel für Hammers, max. 3000 g, 600 mm, Ash
Acc. to DIN 5112 · Ash-wood · For sledge hammer 3 kg
Specification | Field of application | Impact tools |
| Features | Without |
| Geeignet für_Stiele | Hammers |
| Head weight (max.) | 3000 g |
| Length | 600 mm |
| Farbe | nature |
| Material | Wood |
| Materialspezifikation | Ash |
| Dimension | x 600 mm |
| Article type | Handle |