The store will not work correctly when cookies are disabled.
Werkzeugstiel für Hammers, max. 5000 - 6000 g, 800 mm, Ash
Acc. to DIN 5112 · Ash-wood · For sledge hammer 5-6 kg
Specification | Field of application | Impact tools |
| Features | Without |
| Geeignet für_Stiele | Hammers |
| Head weight (max.) | 5000 - 6000 g |
| Length | 800 mm |
| Farbe | nature |
| Material | Wood |
| Materialspezifikation | Ash |
| Dimension | x 800 mm |
| Article type | Handle |