The store will not work correctly when cookies are disabled.
Werkzeugstiel für Hatchets, max. 800 g, 380 mm, Ash
According to DIN 5132 · Ash tree wood · With wedge slots · Crowbar · For 800 g
Specification | Field of application | Splitting tools |
| Features | Without |
| Geeignet für_Stiele | Hatchets |
| Head weight (max.) | 800 g |
| Length | 380 mm |
| Farbe | nature |
| Material | Wood |
| Materialspezifikation | Ash |
| Dimension | x 380 mm |
| Article type | Handle |