The store will not work correctly when cookies are disabled.
Werkzeugstiel für Axes, max. 1250 g, 700 mm, Ash
According to DIN 7295 · Ash tree wood · With wedge slots · Crowbar · For 1250 g
Specification | Field of application | Splitting tools |
| Features | Without |
| Geeignet für_Stiele | Axes |
| Head weight (max.) | 1250 g |
| Length | 700 mm |
| Farbe | nature |
| Material | Wood |
| Materialspezifikation | Ash |
| Dimension | x 700 mm |
| Article type | Handle |