The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Household scissors 200 mm, Griff: red-black
Stainless steel · Ice-hardened · With advancing cut · Two-component handles · For right and left-handers
Specification | Einsatzbereich | Garten, Household, Workshop |
| Ausstattung | With 2K handle |
| Ausführung | Haushaltsschere |
| Funktionsweise | links / rechts |
| Blade size | 85 mm |
| Length | 200 mm |
| Farbe Griff / Stiel | red-black |
| Material Griff / Stiel | Plastic |
| Material Blatt / Klinge | Stainless steel |
| Article type | Scissor |