The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Whetstone 228 mm
- Aus Aluminiumoxid
- Körnung: 150
- Ovale Form, besonders für Sensen geeignet
For the sharpening of scythes
Specification | Einsatzbereich | Sensen |
| Ausstattung | without |
| Körnung | K150 |
| Length | 228 mm |
| Width | 35 mm |
| Height | 14 mm |
| Colour | grey |
| Material | Aluminiumoxid |
| Dimension | 228 x 35 x 14 mm |
| Article type | Whetstone |