The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Device handle für Shovels, Pointed, Wood, 40 x 1100 mm, Finely ground
- For shovels
- Made from ash wood (100% FSC)
The T-handle is made of high-quality, FSC-certified ash wood.
Specification | Einsatzbereich | Garden tools |
| Ausstattung | With facon crutch |
| Cone lenght | 28.0 mm |
| Cone width | 32.0 mm |
| Variante | Curved |
| Geeignet für_Stiele | Shovels |
| Form | Pointed |
| Length | 1100 mm |
| Diameter (Ø) | 40 mm |
| Surface | Finely ground |
| Colour | nature |
| Material | Wood |
| Material specification | Ash |
| Dimension | 40 x 1100 mm |
| Article type | Handle |