The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Threaded fitting 90 ° Angle, Brass bright, 1/2 inch IT/ET
Messing · AG 1/2" + IG 1/2"
Connection thread (IT)| 1/2 inch |
| 19,17 mm |
| 19,17 mm (1/2 Zoll) |
Connection thread (ET)| 1/2 inch |
| 20,95 mm |
| 20,95 mm (1/2 Zoll) |
Specification | Einsatzbereich | Pipelines |
| Ausstattung | without wall plate |
| Ausführung | Transition piece |
| Variante | Angle |
| Montage | Threaded connection |
| Gewindeart | IT/ET |
| Connection thread (inch) | 1/2 Zoll |
| Connection thread (inch) | 1/2 Zoll |
| Angle | 90 ° |
| Surface | bright |
| Material | Brass |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 19,17 mm |
| Connection thread (total) | 19,17 mm (1/2 Zoll) |
| Connection thread (mm) | 20,95 mm |
| Connection thread (total) | 20,95 mm (1/2 Zoll) |