The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Nail anchor 8,0 x 80 mm, Plastic / steel, PZ
8 x 80mm · Material: Zinc-plated/Polyamide · Packaging content: 50 pieces
Specification | Einsatzbereich | Concrete, Masonry, Perforated brick |
| Ausstattung | With drive |
| Ausführung | Special dowels |
| Variante | Nail anchor |
| Antrieb Bit | Pozidriv |
| Kopfform | Coutersunk head |
| Length | 80 mm |
| Diameter (Ø) | 8,0 mm |
| Surface | blue galvanized |
| Colour | grey |
| Material | Plastic / steel |
| Material specification | Polyamide (PA) |
| Dimension | 8,0 x 80 mm |
| Article type | Dowel |