The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Expansion dowel M12 x 37 mm, Brass, 1 Piece
M12 x 37mm · for solid masonry and concrete · material: brass · packaging content: 1 piece
Note: Intended for bulk sale!
Specification | Einsatzbereich | Concrete, Solid stone |
| Ausstattung | without |
| Ausführung | Brass dowels |
| Variante | Expansion dowel |
| Gewindegröße | M12 |
| Length | 37 mm |
| Diameter (Ø) | 15 mm |
| Drill hole diameter (Ø) | 15,0 mm |
| Material | Brass |
| Dimension | M12 x 37 mm |
| Article type | Dowel |