The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
WC seat Thermoplastic, , 150,0 kg
- Suitable for installation on all commercially available wall-mounted and floor-standing toilets
- Simple and convenient installation from above
- Quick up & Clean: Simple removal of the lid at the touch of a button for cleaning
• Thermoplastic< br> • Soft-close-mechanism< br> • Plastic hinges with stainless steel fixing pin< br> • Trouble-free fixing from above< br> • Quick up and clean - easy removeable for cleaning without hinge disassembly< br> • Weight incl. hinges: 1,5 kg< br> • Colour: decor
Specification | Einsatzbereich | WCs |
| Ausstattung | with soft close |
| System | Quick up & Clean |
| Form | oval |
| Montage | from above |
| Inner dimension | 29 x 22,5 cm |
| Length | 45 cm |
| Width | 36,5 cm |
| Load capacity / Resilience | 150,0 kg |
| Motive | Vip |
| Material | Thermoplastic |
| Material Befestigung | Stainless steel / plastic |
| Dimension | 45 x 36,5 cm |
| Weight | 1,5 kg |
| Article type | WC seat |
Spare parts