The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Building disc Ø 6.6 x 22 x 2,0 mm, Stainless steel, A2, round
M6 x 22 x 2 mm · Material: Stainless steel A2 · Manufactured according to DIN 440 / ISO 7094 · Packaging content: 12 pieces
Specification | Ausstattung | without |
| Ausführung | Building disc |
| Form | round |
| Gewindegröße | M6 |
| Diameter (Ø) | 22 mm |
| Inner diameter (Ø) | 6.6 mm |
| Material thickness | 2,0 mm |
| Material | Stainless steel |
| Material specification | A2 |
| Materialgüte | 1.4301 |
| Dimension | Ø 6.6 x 22 x 2,0 mm |
| Article type | Plate |