The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Eyebolt Ø 4,0 x 38 mm , Steel, galvanized, black
Rustic, with wood thread · 4,0 x 20 x 10 mm · Zinc-plated · Packaging content 6 pieces
Specification | Einsatzbereich | various |
| Ausstattung | With decorative grooves |
| Ausführung | Eyebolt |
| Ring diameter (Ø) | 10 mm |
| Thread length | 14 mm |
| Form | Clamped |
| Length | 38 mm |
| Diameter (Ø) | 4,0 mm |
| Inner diameter (Ø) | 20.0 mm |
| Gewindeart | Wood thread |
| Surface | galvanized |
| Colour | black |
| Material | Steel |
| Dimension | Ø 4,0 x 38 mm |
| Article type | Ring bolt |