The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Eyebolt Ø 5 x 70 mm , Steel, galvanized, black
Rustic, with wood thread · 4,0 x 40 x 20 mm · Zinc-plated · Packaging content 4 pieces
Specification | Einsatzbereich | various |
| Ausstattung | With decorative grooves |
| Ausführung | Eyebolt |
| Ring diameter (Ø) | 20 mm |
| Thread length | 23 mm |
| Form | Clamped |
| Length | 70 mm |
| Diameter (Ø) | 5 mm |
| Inner diameter (Ø) | 20.0 mm |
| Gewindeart | Wood thread |
| Surface | galvanized |
| Colour | black |
| Material | Steel |
| Dimension | Ø 5 x 70 mm |
| Article type | Ring bolt |