The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Scaffolding eyelet Ø 11,8 x 138 mm , Steel, blue galvanized, 1 Piece
11.8 x 138 mm · Welded · With wood thread · Material: galvanised · Package contents: 1 piece
Specification | Einsatzbereich | Chains, Facade scaffolding, Ropes |
| Ausstattung | without |
| Ausführung | Scaffolding eyelet |
| Ring diameter (Ø) | 24 mm |
| Thread length | 65 mm |
| Form | Welded |
| Length | 138 mm |
| Diameter (Ø) | 11,8 mm |
| Mesh width | 0 mm |
| Gewindeart | Wood thread |
| Surface | blue galvanized |
| Material | Steel |
| Dimension | Ø 11,8 x 138 mm |
| Article type | Ring bolt |