
| Connection thread (inch) | 1/2 inch |
| Connection thread (mm) | 20,95 mm |
| Connection thread (total) | 20,95 mm (1/2 Zoll) |
| Einsatzbereich | Pipelines |
| Ausstattung | with 1 sleeve, without wall plate |
| Ausführung | Transition piece |
| Variante | Angle |
| Typ | 4092G |
| Montage | Solder connection |
| Diameter (Ø) | 15 mm |
| Gewindeart | ET |
| Angle | 90 ° |
| Surface | bright |
| Material | Gunmetal |
| Dimension | Ø 15 mm |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 20,95 mm |
| Connection thread (total) | 20,95 mm (1/2 Zoll) |