
| Connection thread (inch) | 1/2 inch |
| Connection thread (mm) | 19,17 mm |
| Connection thread (total) | 19,17 mm (1/2 Zoll) |
| Einsatzbereich | Pipelines |
| Ausstattung | with 2 sleeves |
| Ausführung | Mounting unit |
| Typ | 4976 |
| Montage | Solder connection |
| Length | 80 mm |
| Diameter (Ø) | 15 mm |
| Gewindeart | ET |
| Surface | bright |
| Material | Gunmetal |
| Dimension | Ø 15 x 80 mm |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 19,17 mm |
| Connection thread (total) | 19,17 mm (1/2 Zoll) |