The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Clamp fitting 90 ° Anglewith wall plateBrass bright, Ø 25 mm x ET
- DVGW zertifiziert und für Trinkwasser zugelassen
- Ø 25 mm, 3/4 Zoll IG
Brass · With one internal thread · DVGW certified and approved for , Drinking water · ø 25 mm, 3/4" IT
Connection thread (IT)| 19,17 mm |
| 19,17 mm (1/2 Zoll) |
Connection thread (ET)| 3/4 inch |
| 26,44 mm |
| 26,44 mm (3/4 Zoll) |
Specification | Einsatzbereich | Pipelines |
| Ausstattung | with wall plate |
| Ausführung | Transition piece |
| Variante | Angle |
| Montage | Clamping connection |
| Diameter (Ø) | 25 mm |
| Gewindeart | ET |
| Angle | 90 ° |
| Surface | bright |
| Material | Brass |
| Dimension | Ø 25 mm |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 19,17 mm |
| Connection thread (total) | 19,17 mm (1/2 Zoll) |
| Connection thread (mm) | 26,44 mm |
| Connection thread (total) | 26,44 mm (3/4 Zoll) |