The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Clamp fitting 90 ° Anglewith wall plateBrass bright, Ø 32 mm x 1 inch
- DVGW zertifiziert und für Trinkwasser zugelassen
- Ø 32 mm, 1 Zoll IG
Brass · With one internal thread · DVGW certified and approved for , Drinking water · ø 32 mm, 1" IT
Connection thread (IT)| 1 inch |
| 30,93 mm |
| 30,93 mm (1 Zoll) |
Specification | Einsatzbereich | Pipelines |
| Ausstattung | with wall plate |
| Ausführung | Transition piece |
| Variante | Angle |
| Montage | Clamping connection |
| Diameter (Ø) | 32 mm |
| Angle | 90 ° |
| Surface | bright |
| Material | Brass |
| Dimension | Ø 32 mm |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 30,93 mm |
| Connection thread (total) | 30,93 mm (1 Zoll) |