The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Threaded fitting T-piece, Brass chrome-plated, 1/2 inch IT/ET
- 2x Innengewinde, 1x Außengewinde
- 1/2 Zoll AG, 1/2 Zoll IG, 35 mm
Brass · With 2 internal threads · With 1 external thread · 1/2" ET, 1/2" IT, 35 mm
Connection thread (IT)| 1/2 inch |
| 19,17 mm |
| 19,17 mm (1/2 Zoll) |
Connection thread (ET)| 1/2 inch |
| 20,95 mm |
| 20,95 mm (1/2 Zoll) |
Specification | Field of application | Pipelines |
| Features | without |
| Version | Transition piece |
| Variation | T-piece |
| Mounting | Threaded connection |
| Length | 35 mm |
| Thread type | IT/ET |
| Surface | chrome-plated |
| Material | Brass |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 19,17 mm |
| Connection thread (total) | 19,17 mm (1/2 Zoll) |
| Connection thread (mm) | 20,95 mm |
| Connection thread (total) | 20,95 mm (1/2 Zoll) |