The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Squeeze fitting T-piece, Brass chrome-plated, Ø 10 mm x 3/8 inch ET
- 2x Quetschverschraubung, 1x Innengewinde
- 3/8 Zoll IG, Ø 10 mm
- 3/8 Zoll IG, Ø 10 mm
Brass, chrome-plated · Double crimp screw connection · At one side an internal thread · 3/8" internal thread, ø 10 mm
Connection thread (IT)| 3/8 inch |
| 15,39 mm |
| 15,39 mm (3/8 Zoll) |
Specification | Einsatzbereich | Pipelines |
| Ausstattung | without |
| Ausführung | Transition piece |
| Variante | T-piece |
| Montage | Squeeze conneciton |
| Diameter (Ø) | 10 mm |
| Gewindeart | ET |
| Surface | chrome-plated |
| Material | Brass |
| Dimension | Ø 10 mm |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 15,39 mm |
| Connection thread (total) | 15,39 mm (3/8 Zoll) |