The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Sappi 550 g, Stiel: Ash, 80 cm
Double wedge assembled · With special shaped ash handle 800 mm for easy handling · For lifting and pulling of wood
Specification | Einsatzbereich | Hebearbeiten, Wood, Zugarbeiten |
| Ausstattung | Without |
| Farbe Kopf | red |
| Materialspezifikation Griff / Stiel | Ash |
| Head weight | 550 g |
| Length | 800 mm |
| Handle length | 80 cm |
| Surface | Varnished |
| Farbe Griff / Stiel | natur-rot |
| Material | Steel |
| Material Griff / Stiel | Wood |
| Article type | Sappie |