The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Felt glider self-adhesive, 1000 x 100 mm, white,
Durable felt protects smooth floors and surfaces. · material: felt · width: 100 mm · length: 1000 mm · thickness felt: 3 mm · color: white · mounting: self-adhesive · application area: Laminate, Tiles, PVC · contents: 1 piece
Specification | Einsatzbereich | Laminate / tiles / PVC |
| Ausstattung | without |
| Ausführung | Felt glider |
| Form | angular |
| Montage | self-adhesive |
| Length | 1000 mm |
| Width | 100 mm |
| Material thickness | 3,0 mm |
| Colour | white |
| Material | Felt |
| Dimension | 1000 x 100 mm |
| Article type | Furniture gliders |