
| Field of application | Protected outdoor area / wet room |
| Version | Protective contact extension |
| Variation | single |
| Features | with locking cap |
| Type of protection | IP44 |
| Supply cable | 10 m |
| Number slots | 1 |
| Plug type | Type F |
| Plug version | staight |
| Plug-in type | Type F |
| Cable type | H05RR-F 3G |
| Wire cross-sections | 1.5 mm² |
| Connected load | 3.500 W |
| Nominal voltage | 250,0 V |
| Nominal current | 16 A |
| Colour | black |
| Article type | Extensions |