The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
WU9854610
- For Rhenish Hoes
- Made from ash wood (100% FSC)
The handle for Rhenish hoes is made of high-quality, FSC-certified ash wood.
Specification | Einsatzbereich | Garden tools |
| Ausstattung | without |
| Cone lenght | 50.0 mm |
| Cone width | 47.0 mm |
| Variante | Straight |
| Geeignet für_Stiele | Rhenish hoes |
| Form | Blunt |
| Length | 1350 mm |
| Diameter (Ø) | 32 mm |
| Surface | Finely ground |
| Colour | nature |
| Material | Wood |
| Material specification | Ash |
| Article type | Stiel |