The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Threaded fitting Brass bright, 1 1/4 inch IG x 1 inch AG
Messing, mit Innen- und Außengewinde, 1 1/4 Zoll IG, 1 Zoll AG reduziert
Connection thread (IT)| 1 1/4 inch |
| 39,59 mm |
| 39,59 mm (1 1/4 Zoll) |
Connection thread (ET)| 1 inch |
| 33,25 mm |
| 33,25 mm (1 Zoll) |
Specification | Einsatzbereich | Pipelines |
| Ausstattung | without |
| Ausführung | Transition nipple |
| Variante | - |
| Montage | Threaded connection |
| Gewindeart | IT/ET |
| Connection thread (inch) | 1 1/4 Zoll |
| Connection thread (inch) | 1 Zoll |
| Surface | bright |
| Material | Brass |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 39,59 mm |
| Connection thread (total) | 39,59 mm (1 1/4 Zoll) |
| Connection thread (mm) | 33,25 mm |
| Connection thread (total) | 33,25 mm (1 Zoll) |