The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Threaded fitting Brass bright, 1 inch IG x 3/4 inch AG
Messing, mit Innen- und Außengewinde, 1 Zoll IG, 3/4 Zoll AG reduziert
Connection thread (IT)| 1 inch |
| 30,93 mm |
| 30,93 mm (1 Zoll) |
Connection thread (ET)| 3/4 inch |
| 26,44 mm |
| 26,44 mm (3/4 Zoll) |
Specification | Einsatzbereich | Pipelines |
| Ausstattung | without |
| Ausführung | Transition nipple |
| Variante | - |
| Montage | Threaded connection |
| Gewindeart | IT/ET |
| Connection thread (inch) | 1 Zoll |
| Connection thread (inch) | 3/4 Zoll |
| Surface | bright |
| Material | Brass |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 30,93 mm |
| Connection thread (total) | 30,93 mm (1 Zoll) |
| Connection thread (mm) | 26,44 mm |
| Connection thread (total) | 26,44 mm (3/4 Zoll) |