The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Threaded fitting Malleable cast iron galvanized, 1 1/4 inch ET, 1 m
Verzinkt · 1 1/4" · 100 cm · Stahl · Beidseitiges Außengewinde · Mit Muffe zur Verbindung weiterer Rohre oder Anschlüsse
Connection thread (ET)| 1 1/4 inch |
| 41,91 mm |
| 41,91 mm (1 1/4 Zoll) |
Specification | Einsatzbereich | Pipelines |
| Ausstattung | without |
| Ausführung | Pipe nipple |
| Variante | - |
| Montage | Threaded connection |
| Length | 1 m |
| Gewindeart | ET |
| Connection thread (inch) | 1 1/4 Zoll |
| Surface | galvanized |
| Material | Cast iron |
| Material specification | Malleable cast iron |
| Article type | Fitting |
| Connection thread (mm) | 41,91 mm |
| Connection thread (total) | 41,91 mm (1 1/4 Zoll) |