The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Square sprinkler
- Sprühweite und Wasserdruck stufenlos einstellbar
- Inkl. Schmutzsieb
adjustable nozzles made of soft plastic · incl. sieve · adjustable Spray widht and water pressure · watering area ca. 220 m² (at 4bar)
Specification | Einsatzbereich | Irrigation |
| Ausstattung | - |
| Length | 470 mm |
| Width | 160 mm |
| Number jet modes | 1 |
| Colour | Black-red |
| Material | Plastic / steel |
| Material specification | ABS, Polyoxymethylene (POM), TPR |
| Dimension | 470 x 160 mm |
| Product name | Art. no. | EAN | Type | Languages | Download |
| GH-0002_CE_01.pdf | FLOR89575, FLOR90395, WU9928840, WU9929210, WU9929220, WU9929240, WU9929230 | 4035300905232, 4035300006533, 4004849928842, 4004849929214, 4004849929221, 4004849929245, 4004849929238 | Declaration of conformity | | CON_Download (PDF, 63 KB) |